nákupný košík
 

doprava zdarma na sw šperky darčeková krabička zdarma bezpečný nákup sw šperkov

Všetko o nákupe
Vyberte si svoj šperk

Sme oficiálnym partnerom firmy Swarovski International Distribution AG
(identifikačné číslo 164 7673)
Krištále Swarovski sú originálne a pochádzajú z dielne firmy Swarovski AG v Rakúsku.
Prečo nakupovať u nás?Ako nakupovaťStarostlivosť o šperkyPartneri
Akceptujeme platby kartou:
visa master
Sme aj na sociálnych sieťach:

Na čo si dávať pozor pri kúpe šperkov na Internete

Internetové obchody sa stávajú čoraz obľúbenejším miestom nákupu rôzneho druhu tovaru. Od pomerne bežných produktov ako je oblečenie alebo elektronika, až po relatívne novo vznikajúce trhy s potravinami alebo kvalitnými šperkami. Zvýšená popularita prináša zákazníkom mnoho výhod – nikdy nebolo jednoduchšie nakupovať tak rýchlo a pohodlne ako teraz, avšak každá minca má dve strany a rastúci záujem zo strany spotrebiteľov so sebou prináša aj rôzne riziká. Pri nakupovaní cez internet je veľmi ľahké nechať sa nachytať na triky podvodníkov a aj chvíľková nepozornosť môže celý nákup poriadne predražiť. Práve preto vám prinášame tri základné tipy, ako bezpečne nakupovať na internete:


1. Pred nákupom si vždy overte spoľahlivosť predajcu:

Veľkým rizikom nákupu cez internet môže byť nespoľahlivosť predajcu. Dôležité preto je, overiť si, či sa na stránke nachádzajú identifikačné údaje predajcu (IČO a sídlo obchodníka, kontaktné údaje) a takisto obchodné a reklamačné podmienky. Pokiaľ je to možné, pri nákupe uprednostňujte slovenské internetové obchody – tie sa riadia slovenskou legislatívou a spadajú pod jurisdikciu SR a v prípade akýchkoľvek problémov sa môžete obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu.


2. Overte si bezpečnosť webových stránok:

Aj v prípade, že je obchodník overený a spoľahlivý, existujú pri nákupe riziká vyplývajúce z rôznych útokov heckerov a iných osôb. Vždy preto uprednostníte internetové obchody, ktoré ponúkajú pri platbe vopred možnosť zaplatiť cez zabezpečené stránky, čo v praxi znamená, že celá komunikácia medzi vami a predajcom ostane šifrovaná – teda mimo dosah tretej strany. Zabezpečenie stránky si veľmi ľahko spoznáte tak, že ich adresa začína HTTPS:// namiesto klasického HTTP://. Náš internetový obchod Vám ponúka svojim zákazníkom rôzne možnosti platby , okrem dobierky je to aj platba vopred platobnou kartou, pričom celková komunikácia prebieha na zabezpečených stránkach banky, to znamená, že vaše súkromné informácie sú počas celého nákupu v bezpečí.


3. Overte si kvalitu a pravosť ponúkaného tovaru:

Predajcovia na internete majú v porovnaní s kamennými obchodmi výrazne nižšie prevádzkové náklady a preto môžu zákazníkom ponúknuť nižšie ceny, nevýhodou však zostáva, že zákazník si tovar pred kúpou nemôže vyskúšať. Pri nákupe cez internet preto treba pamätať na staré známe: ak niečo znie príliš dobre na to aby to bola pravda, tak to pravda väčšinou nebude. Ak je cena tovaru podozrivo nízka, je veľká pravdepodobnosť, že dostanete niečo iné ako očakávate. Napríklad, Náš internetový obchod má s výrobcami šperkov uzatvorené partnerstvá, ktoré si môžete veľmi ľahko overiť na ich internetových stránkach a ktoré garantujú dokonalú kvalitu a pravosť vami zakúpeného tovaru. Navyše ponúkame jedinečný spôsob platby až po doručení a vyskúšaní tovaru.