nákupný košík
 

doprava zdarma na sw šperky darčeková krabička zdarma bezpečný nákup sw šperkov

Všetko o nákupe
Vyberte si svoj šperk

Sme oficiálnym partnerom firmy Swarovski International Distribution AG
(identifikačné číslo 164 7673)
Krištále Swarovski sú originálne a pochádzajú z dielne firmy Swarovski AG v Rakúsku.
Prečo nakupovať u nás?Ako nakupovaťStarostlivosť o šperkyPartneri
Akceptujeme platby kartou:
visa master
Sme aj na sociálnych sieťach:

Zásady správneho ošetrovania strieborných a rhódiovaných šperkov

Dlhú životnosť strieborných a rhódiovaných šperkov, ktoré ste si u nás zakúpili, Vám zaručí správna starostlivosť o tieto šperky. Práve pomocou tohto článku by sme Vám chceli poskytnúť informácie o tom ako sa máte o Vaše šperky správne starať. Napriek tomu, že šperky ktoré ste si v našom eshope zakúpili sú veľmi kvalitné, starostlivosť o nich nesmiete podceňovať. V nasledujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko zásad, ktoré Vám pomôžu chrániť Vaše šperky:

1.  Dôležité je chrániť strieborné ako aj rhódiované šperky pred kontaktom s tvrdými predmetmi. Najväčší pozor je pritom potrebné klásť na striebro, ktoré je krehké a pri neopatrnom zaobchádzaní by sa mohlo rozbiť alebo poškodiť.

2. Na šperky by ste si mali dávať pozor aj vtedy, keď sa dostávate do styku s vodou. Správnym riešením by bolo dať si šperky dole ak sa idete kúpať, sprchovať, umývať riad alebo sa dostávate do styku s vodou pri iných činnostiach.

3. Šperky, ktoré Vám ponúkame sú pevné, avšak aj napriek tomu je potrebné dávať si na ne pozor a radšej ich dávať dole pred spaním, pri športe alebo inej fyzickej námahe, aby ste tak zabránili mechanickému alebo povrchovému poškodeniu týchto šperkov.

4. Negatívny vplyv na šperky môžu mať aj chemické prostriedky, s ktorými človek veľmi často dochádza do styku. K poškodeniu povrchovej vrstvy šperkov môže dôjsť použitím niektorých parfumov, krémov, morskej vody, chlóru ako aj chemikálií.

5. Šperky by ste taktiež nemali používať ani v prostredí s výskytom jódu a síry.

6. Krabička, ktorú sme Vám pribalili je tým najvhodnejším miestom na odkladanie Vašich šperkov. Práve odkladaním šperkov do tejto krabičky ich životnosť predĺžite, najlepšie spravíte, keď si ju vysteliete alobalom. Ak dlhšiu dobu šperk nenosíte, suchý ho odložte do krabičky a to tak aby bol oddelený od ostatných šperkov. Dôležité je taktiež zamedziť kontakt šperkov so vzduchom.

7. K narušeniu šperkov alebo k zmene ich povrchu môže dôjsť aj vplyvom agresívneho potu a to najmä u chorých osôb alebo u osôb užívajúcich lieky. Práve títo ľudia by mali byť pri nosení šperkov naozaj opatrní.

V tomto článku Vám prinášame aj niekoľko rád, ktoré Vám pomôžu starať sa o svoje strieborné a rhódiované šperky tak aby ste sa z nich mohli tešiť ešte dlhé roky. Životnosť Vašich šperkov zaručene predĺži pravidelné čistenie, ktoré Vám v najbližších bodoch popíšeme:

- na čistenie šperkov je dôležité využívať jemnú čistiacu tkaninu, tekuté roztoky alebo krémy, ktoré sú určené pre čistenie šperkov ,

- výnimkou je čistenie rhódiovaných šperkov, pri ktorých tieto abrazívne spôsoby (roztoky, krémy) nesmieme používať,

- pri čistení rhódiovaných šperkov je dôležité využívať mäkkú handričku namočenú vo vlažnej, nie však horúcej vode s prídavkom saponátu a následne ich opláchnuť a vysušiť

- v prípade väčšieho znečistenia Vašich šperkov je lepšie čistenie zveriť do rúk odborníkom.

Ak budete dodržiavať tieto zásady, tak SWAROVSKI šperky zakúpené u nás na www.vanessa.sk budú vyzerať ako nové veľmi dlhý čas. Ošetrované šperky sa Vám odvďačia svojou krásou a vysokým leskom, skrátka budú Vás krášliť dlhé roky.